
Introduction
This electric motorcycle is designed for long range, good appearance and fast speed is good for city life. High quality and specification is final goal for Gowei company .Come to choose one to enjoy the life for riding it on the road ,
Specification
| Product Name: | GW-N80 |
| Motor Power: | 1200W Motor |
| Max Speed: | 90 (km/h) |
| Battery Types: | lead acid Battery |
| Battery capacity : | 60V30AH |
| Max Range(Range per charge): | 90 km/ 1 person (70kg) |
| Battery charging time: | 6-8 Hours |
| Battery life: | 500 charging cycles |
| Meter Type: | LED Digital |
| Brakes(Front/Rear): | Disc/drum |
| Shock Absorber(Front&Rear): | Hydraulic / Hydraulic |
| Tire Size(Front/Rear): | 3.0-10' Tubeless Tyre |
| Product Dimensions: | 1680×671×1040mm |
| Front Direction/Rear Indicator | LED |
| Gradeability in%(Climbing capacity) | 21%(1 person,70kg) |
| Max Loading capacity: | 150kg |
| Net Weight: | 73kg (Without battery) |
| Input Voltage: | 110V/220V 50--60 Hz |

Hot Tags: urban long range electric motorcycle, China urban long range electric motorcycle manufacturers, suppliers, factory



















